Kolor w szarej stylizacji

salon

Minimalistyczne wnętrza od jakiegoś czasu cieszą się bardzo dużą popularnością i są bardzo często przygotowywane.

Co za tym idzie można tak naprawdę powiedzieć, że istnieje pewna moda na minimalizm, a w tym minimalizmie często stosuje się kolor szary. Zastosowanie tej barwy było bardzo szerokie. Jednak czasami chce się ją nieco obudzić i dlatego wprowadza się do niej kolorowe elementy. Odcienie szarości można obecnie uzupełniać przez wprowadzenie różnych barw. To tylko od nas zależy na co dokładnie się zdecydujemy, ale przede wszystkim będzie tutaj chodziło o wprowadzenie rozwiązań, które dodadzą życia i energii takim wnętrzom.

Biel

Z kolorem szarym na pewno świetnie będzie się komponowała biel. Jest to rozwiązanie sprawdzone, które jest już chętnie stosowane przez wiele osób. Jak się okazuje jest to taki duet, który zawsze bardzo dobrze wygląda. Nawiązuje w taki sposób najczęściej do rozwiązań w formie skandynawskiej, które cieszą się zainteresowaniem już od lat. W tej chwili z bielą i szarością już często się spotykamy również w formie dodatków do wyposażenia. Inne kolory Jednak nie trzeba się ograniczać do tych dwóch barw. W pewnych przypadkach także dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie takich form, w których pojawią się jakieś inne barwy.

Jak się obecnie okazuje na pewno dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie kolorów takich jak zieleń, czerwień czy pomarańcz. Takie barwy sprawią, że nasza szarość zostanie obudzona i wnętrza będą miały w sobie więcej energii. Rozwiązanie takie obecnie bardzo dobrze się sprawdza i jak się okazuje jest dość często wykorzystywane w różnych wnętrzach. Podobnie szarość komponuje się nieźle również z drewnem, dlatego brązowe elementy w szarej stylizacji wnętrz także były dość często stosowane i można się z nimi niekiedy spotkać w ramach wykończenia wnętrz.