Projektowanie wnętrz - trendy wnętrzarskie jesień/zima 2016

trendy wystroju wnętrz 2017

Razem z porami roku będzie się zmieniać nie tylko pogoda ale również trendy na rynku wyposażenia wnętrz. Oczywiście nie będziemy tutaj namawiać do radykalnych zmian, ponieważ jak wiadomo moda ciągle się zmienia i jest niezwykle chimeryczna. Jednak orędownicy stylowych aranżacji powinni mieć różnorakie dodatki, akcenty, kolory, które odmienią dom nie do poznania i sprawią, że pojawi się tam powiew świeżości. Co więc obecnie będzie się dobrze sprawdzać w trakcie nowego sezonu?

Jaki jest motyw przewodni jesienno-zimowych aranżacji?

Na tegorocznych targach wnętrzarskich przewodnim motywem było dobre samopoczucie. Projektanci dążą do tworzenia przestrzeni przytulnych, ciepłych przyjaznych, w których będzie można wziąć głęboki oddech po całym dniu pracy. W dobre obecnego wszędzie internetu oraz mediów społecznościowych dom powinien się jawić jako spokojna przystać. Ideą trendu będzie powrót do korzeni a więc docenianie rodzinnego ogniska i domowego ciepła. Siłą staje się sielankowa atmosfera. Dlatego właśnie w domu wprowadzamy ciepłe, mięsiste materiały, miękkie dzianiny czy plusz a także wełnę boucle. Oprócz tego mile widziane jest również drewno oraz spokojna paleta barw na ścianach.

Jakie są najmodniejsze kolory sezonu jesień/zima 2016/2017?

modne kolory, paleta pantone

Jesień i zima będą bez wątpienia we władaniu tych barw, które zostały określone jako odkrycia bieżącego roku a więc kolory takie jak Serenity oraz Rose Quartz. Pierwszy kolor to lekko przybrudzony błękit, zaś drugi to kolor pastelowego różu. Oba są delikatne, piękne, kobiece wyglądają doskonale w nowoczesnym jak i prowansalskim klasycznym stylu. Oprócz tego na przełomie roku ma się pojawić również szmaragdowa zieleń określona jako Lush Meadow. A poza tym również dziewięć nowych kolorów Pantone Airy Blue (jasny mroźny błękit), Aurora Red (zdecydowana ceglasta czerwień), Bodaclous (wrzosowy fiolet), Dusty Cedar (brudna czerwień wpadająca w róż), Potter's Clay (rudy brąz), Riverside (chłodny ciemny niebieski), Sharkskin (zimna srebrzysta szarość), Warm Taupe (neutralny ciepły beż) oraz Spicy Mustard (piękny zdecydowany kolor musztardowy). Paleta kolorystyczna w bieżącym sezonie jest bogata i dlatego możemy być pewni, że uda się coś interesującego dla siebie wybrać.

Połyskliwe modne trio – złoto, miedź i mosiądz

Poza klasycznymi barwami jesienno – zimowymi aranżacje będą łase na wszystko co niesie ze sobą ciepły i przyjazny blask. Mowa tutaj o złocie, miedzi i mosiądzu. Co bardzo ciekawe obecne trendy raczej odrzucają chromowaną stal czy też chłodne srebro. Raczej stawia się na połysk, który będzie mniej oczywisty, dlatego jeśli w ogóle srebro to raczej propozycja matowa. Siła mosiądzu i miedzi tkwi w tym, że mają one nieco rudawy odcień. Stopy te prezentują się doskonale w okolicach drewna i co będzie zaskakujące także dobrze będą pasować do białek ceramiki. Złoto to natomiast taka barwa, która jest niezwykle szykowna i pasuje do wnętrz utrzymywanych w tylu pałacowym, które będą się prezentować niezwykle elegancko i dlatego zawsze są dobrym wyborem.